על שיטות הריפוי

שיטת "רפא את חייך" של לואיז היי

השיטה פותחה על ידי לואיז היי, סופרת אמריקאית שכתבה ספרים רבי מכר העוסקים בתחום גוף-נפש. הספר הראשון שכתבה בשנת 1976 הוא Heal Your Body בו פירטה סוגים שונים של חולי וסיבות רגשיות שגרמו לו. ספרה הידוע ביותר שעל שמו קרויה השיטה You Can Heal Your Life נכתב בשנת 1984 והפך לאורים והתומים של מטפלים רבים בכל העולם. הבסיס של השיטה הוא "מחשבה מייצרת מציאות". אנו בוחרים את מחשבותינו, ככל שנבחר לחשוב מחשבות חיוביות כך יהיו חיינו חיוביים יותר.
מכיוון שהגוף משקף את מחשבותינו ואמונותינו הפנימיות, מכח דפוסי החשיבה שלנו אנו יוצרים מחלות בגופנו. שימוש בהצהרות חיוביות, אחד הכלים בשיטה, מטרתו להחליף את דפוסי החשיבה השליליים אשר גרמו לכאב, בדפוסי חשיבה חדשים ובכך, בכח המחשבה והרצון, לרפא את גופנו.
השיטה נותנת כלים פרקטיים ליצירת מודעות ואהבה עצמית. כשאנחנו אוהבים ומקבלים את עצמנו כפי שאנו, בנוסף לריפוי האישי שלנו אנו מרפאים בו זמנית גם את סביבתנו. לפי לואיז היי אהבה וקבלה עצמית הן המפתח העיקרי לשינויים חיוביים בכל תחומי החיים. יתרונות השיטה השיטה מעניקה כלים פרקטיים אשר מאפשרים שינוי מידי ללא תלות בגורמים חיצוניים השיטה מביאה אותנו באופן מדויק למקור הכאב ולריפוי, בשונה ממשככי כאבים שמקלים על הכאב בלבד.
השיטה כוללת מפת גוף ונפש המשייכת לכל כאב פיזי את המקור הרגשי שלו, ואת ההצהרה החיובית שתרפא אותו.

שיטת Eft טכניקה לשחרור רגשי

השיטה הומצאה במקור, בשנת 1979 על ידי ד”ר רוג’ר קאלאהן פסיכולוג אמריקאי. בשנת 1997 גרי קרייג, מהנדס ואיש דת אמריקאי שהיה תלמידו של קאלאהן פיתח ושכלל אותה השיטה מוכרת על ידי הממסד הרפואי, מבוססת מחקרית ומביאה לתוצאות מהירות ויעילות בשחרור חסימות גוף ונפש.
השיטה מתבססת על האמונות הקיימות ברפואה הסינית לגבי מיקומם של המרידיאנים ושל נתיבי זרימת האנרגיה. את מקום המחטים של הדיקור הסיני תופסות האצבעות שלנו. המטופל, בהדרכת המטפל, מתופף באמצעות אצבעותיו על מיקומי המרידיאנים בגופו. התיפוף נעשה תוך כדי אמירת משפטים המתארים את הבעיה וגורמים למטופל להתמקד בה ובכך להביא לשחרור, הקלה ורגיעה.
באמצעות שיטת eft ניתן לטפל בכאבים, טראומות, ובעיות רגשיות (פחדים, פוביות, חרדות, התמכרות, אלרגיות ועוד) כמו כן, השיטה תורמת להתפתחות עצמית ולהגשמת שפע בחיים באמצעות שחרור מאמונות מגבילות ושינוי דפוסי חשיבה מעכבים.

יתרונות השיטה:
הטיפול המהיר והממוקד מאפשר חזרה מידית לתפקוד ולחיים הנורמאליים.
השיטה מגיעה לשורש הבעיות הפיזיות והרגשיות ופותרת אותן באמצעות טיפול חוויתי השיפור ניכר כבר בטיפולים הראשונים ולכן זמן הטיפול הכולל הוא קצר יחסית.
הטיפול כולל הדרכה ליישום טכניקת EFT שלאחריו ניתן לבצע טיפול עצמי בבית לשיטה אחוזי הצלחה רבים ולרוב אין צורך בטיפולים אחרים נוספים (כמו רופא, אורתופד, פיזיותרפיסט ועוד).
השיטה מאפשרת טיפול ללא צורך בשיתוף לאנשים שעברו טראומה וחוששים להיחשף השיטה ניתנת לטיפול גם מרחוק, אין צורך במגע פיזי בן מטפל למטופל, המטופל מטפל בעצמו בהתאם להנחיה של המטפל לטיפולים קבוצתיים בשיטה יש תועלת מושאלת - טיפול עצמי מתבצע תוך כדי טיפול באחרים הבסיס של השיטה הוא "מחשבה מייצרת מציאות". אנו בוחרים את מחשבותינו, ככל שנבחר לחשוב מחשבות חיוביות כך יהיו חיינו חיוביים יותר.
מכיוון שהגוף משקף את מחשבותינו ואמונותינו הפנימיות, מכח דפוסי החשיבה שלנו אנו יוצרים מחלות בגופנו. שימוש בהצהרות חיוביות, אחד הכלים בשיטה, מטרתו להחליף את דפוסי החשיבה השליליים אשר גרמו לכאב, בדפוסי חשיבה חדשים ובכך, בכח המחשבה והרצון, לרפא את גופנו.
השיטה נותנת כלים פרקטיים ליצירת מודעות ואהבה עצמית. כשאנחנו אוהבים ומקבלים את עצמנו כפי שאנו, בנוסף לריפוי האישי שלנו אנו מרפאים בו זמנית גם את סביבתנו. לפי לואיז היי אהבה וקבלה עצמית הן המפתח העיקרי לשינויים חיוביים בכל תחומי החיים.
יתרונות השיטה השיטה מעניקה כלים פרקטיים אשר מאפשרים שינוי מידי ללא תלות בגורמים חיצוניים השיטה מביאה אותנו באופן מדויק למקור הכאב ולריפוי, בשונה ממשככי כאבים שמקלים על הכאב בלבד השיטה כוללת מפת גוף ונפש המשייכת לכל כאב פיזי את המקור הרגשי שלו, ואת ההצהרה החיובית שתרפא אותו.

מטריקס (Martrix Reimprinting)

השיטה שפותחה על ידי קרל דווסון, משלבת את הנושא של גוף נפש עם תורת הקוונטים ומתבססת על טכניקת ה EFT.
המטריקס הוא כלי טיפולי המאפשר לעבוד עם נושאים עמוקים באופן מדויק וספציפי וליצור שינויים תגובתיים ורגשיים ללא חוויה מחודשת של אותו אירוע. הטכניקה מאוד יעילה בריפוי ובעבודה עם טראומות ומטענים רגשיים, מסייעת בשינוי דפוסים שליליים וביצירת דימוי עצמי חיובי.
בתהליך אנו משנים את הזיכרון של הטראומה. המטופל יכול לחזור חזרה בזמן לאירוע ולשנותו לפי כללים מסוימים כדי ליצור תמונה חדשה חיובית וזיכרון חדש

יתרונות השיטה:
המטופל יכול לחזור חזרה בזמן לאירוע העבר ולשנותו בזמן קצר להפליא.
בשל האופי הממוקד והייחודי של השיטה, השימוש בה מקצר תהליכי התמודדות והתפתחות ארוכים לזמן קצר של שעות ואפילו דקות.
השיטה פותרת בנוסף לבעיה המרכזית גם מגוון שלם של בעיות שהם רק הדים או השלכות של אותה בעיה ובכך מרחיבה את היכולת לטפל במחלות שונות.